Dostihový svět: Vrátí se Tozan do špičky?

V loňském roce nastoupil Tozan k rakouské „Velké jarní“ a skončil v ní třetí. Následně  mu trenér Radek Holčák naordinoval mostecké derby a nadějný tříletek očekávání nenaplnil. Nyní se pod vedením Zuzany Vokálkové postaví na start Ceny Autodopravy František Vlk, mílových „dvojek“, do nichž nastupuje mimo jiné i další loňský  český derbysta Barateus a také účastník Slovenského Derby Rabbit Thomas. Vyjde svěřenec Radka Holčáka z tohoto souboje se štítem? Trenér věří, že ano.

„Loni ho zastavily problémy s hlasivkami. Věřili jsme, že půjde s výkonností nahoru, vždyť pro to měl všechny předpoklady. Jenže když přišlo derby, tak místo úspěchu musel na operaci se zmíněným problémem. Uvidíme, jak se z jejích následků dostal. Podle toho, co ukazuje v práci při tréninku se zdá, že na tom vůbec není špatně,“ dělá si naději Radek Holčák, který v pozici trenéra zatím čeká na výrazný rovinový úspěch.

Povede se právě s Tozanem? „Myslím, že by se mohl zařadit mezi ty lepší koně v ročníku,“ uvažuje Radek Holčák. „To všechno nám ale ukáže až to, jak si povede v dostihu,“ dodává. Koní, kteří v tréninku zářili a na dráze pak končili jinak, už bylo jistě dost. Zda se mezi ně Tozan zařadí, o tom více napoví nedělní první proběhnutí stávající sezóny.

Zdroj: Dostihový svět