Flower Of Love vyhrála grupový dostih v Itálii

Dostihový víkendový svátek v italském Meranu je právě v plném proudu. A jak dopadly včerejší ochutnávky před dnešním největším dostihem sezony Gran Premio pro naše koně  – výsledky přinášíme zde.

Premio 55. Gran Corsa Siepi di Merano – Quotidiano Alto Adige (Gd-1, 5+, siepi, 4000 m, 60.000 euro, záznam). Nebyl jím ale favorit Stuke, kterého musel Jan Faltejsek ke konci zadržet, nýbrž jeho tréninková kolegyně FLOWER OF LOVE (Poet´s Voice), kterou vedl Lukáš Matuský.
Favoritem kromě Stuke(Jukebox Jury) byl také francouzský host Candalex (Alex the Winner) trenéra Macairea, a i když si v průběhu dostihu počínal aktivně, v závěrečné fázi nestačil a nakonec skončil překvapivě až pátý. O tempo se od startu staral Dangerous Gleam (Generous), ale po polovině dostihu uklouzl a Niklas Lovén se na něm neudržel. V posledním oblouku a v cílové rovině předvedla skvělý výkon do té doby na meranské dráze nevítězná šestiletá reprezentantka Stáje Březová Flower Of Love, kterou trénuje Radek Holčák od sezóny 2017 a dosud zaznamenala tři vítězství na proutěných překážkách v Miláně, Pardubicích a v Bratislavě. Letos startovala potřetí a své první vítězství v sezóně si připsala o čtyři délky před Piton des Neiges (Buck´s Boum) vedeným Janem Kratochvílem. Čtvttému Champ de Bataille (Dream Well) s Josefem Bartošem unikly třetí peníze o půl délky. Le Grand (Grand Presidium) a Dominik Pastuszka dokončili dostih na posledním šestém místě.

První den gala mítinku v Meranu uzavřela problematická Premio 75. Premio Delle Nazioni – Memorial Marco Rocca (Gd-2, 5+, cross country, 6000 m, 40.000 euro, záznam) započítávaná do seriálu Crystal Cupu, která byla ve stylu „jezdče, chytni si co nejrychleji svého koníčka“. Suverénním vítězem dostihu se stal domácí Silver Tango (Mujahid) trenéra Romana s Dominikem Pastuszkou v sedle, který jako jediný neměl v dostihu pád. Druhý Broughton (Teofilo) vedený Janem Faltejskem a zbývající účastníci dostihu kvůli hromadnému pádu na trojskoku za ním zaostali v cíli o mnoho délek. Třetí skončil Pareto (Rainbows For Life) a Niklas Lovén a na tabuli se ještě dostal vítěz Velké wroclawské Reki (Loojk Honey), který pod taktovkou Pavla Složila doběhl pátý a v Meranu startoval po čtyřech letech. Power Zar (Desert Prince) s Janem Kratochvílem byli na šestém místě posledními účastníky v cíli. Kubali (Approve) a Lukáš Matuský se do cíle nedostali a letos neporažený Brunch Royal (Sunday Break) se dostihu nezúčastnil. (mze)

(zdroj www.dostihy.fitmin.cz)

Dnes na startu 80. Gran Premio Merano Alto Adige o 250.000 euro můžete najít i našeho svěřence BUGSIE MALONE – reprezentanta stáje Aga Vlachovice a po včerejším pádu nakonec usedne do sedla ž.Niklas Lovén za zraněného ž.Matuského.

 Merano_CorsasiepidiMerano_FlowerofLove