Foto+video: Den otevřených stájí Valencio

Jsme moc rádi, že o Den otevřených stájí byl velký zájem. Ve sváteční sobotu 17. listopadu se k nám i přes chladné a větrné počasí přišlo podívat na 200 návštěvníků! Podívejte se na fotky a video z vydařeného odpoledne.

Slivovička a frgály na přivítanou

181117_2_ (101)Protože jsme na Valašsku, už při příchodu všechny vítaly naše šikovné „hostesky“ Jana se Slávkou s nezbytnou slivovičkou na zahřátí, klobáskami a frgály.

Na hlavním venkovním prostranství jsme pro návštěvníky připravili několik stanovišť, kde se mohli podrobněji dozvědět něco o zákulisí trénování koní a chodu dostihové centrály.

Zuzka (Kokyna) Vokálková s Janou Čotkovou ukazovaly sedla, helmy a další jezdecké vybavení. Marek Stromský s Adamem Čmielem vysvětlovali, jak se koně přepravují na dostihy ve speciálně upravených vozech. Tedy spíše Adam, Marek se pak věnoval fanouškům a podpisům fotek z Velké pardubické :) Nechyběli ani bratr Františka Holčáka „Jack“ a Petr Frydrich, kteří měli na starosti ukázky zemědělské techniky. A k tomu si mohli návštěvníci prohlédnout vystavené poháry z dostihů a další tréninkové i pracovní zázemí naší centrály.


181117_2_ (85)Na prohlídku stájí se stála fronta

Průvodního slova se ujal náš kamarád a moderátor Ondřej Carda, který nejdříve důkladně vyzpovídal trenéra Radka Holčáka.

Poté jsme se přesunuli do hlavní budovy, kde už čekal František Holčák a další členové týmu. Zájemci na více než hodinu rychle zaplnili několik desítek metrů dlouhý prostor stájí a postupně se při pohledu na nádherné koně dozvídali spoustu zajímavých informací ze života naší centrály.

Závěr celého programu se odehrál opět venku na tréninkovém oválu, kde jsme předvedli některé z našich šampionů. Nechyběl Hegnus – druhý kůň letošní Velké pardubické, aktuálně nejlepší český sprinter Mr.Right, Stigris a další bombarďáci z našich stájí.


Video reportáž

Za video děkujeme Karlu Břízovi!


Děkujeme!

Na program ve stájích navázalo večerní soukromé posezení s majiteli koní a dalšími přáteli naší tréninkové centrály. Letošní sezona se vydařila, zároveň to byl jubilejní dvacátý tréninkový rok Radka Holčáka. Bylo tedy co slavit a o čem diskutovat u skleničky dobrého moku skoro až do rána bílého :)

181117_2_ (294)

Děkujeme všem za podporu i spolupráci a těšíme se zase příště!


Fotogalerie

Všechny fotky od Romany Nevěřilové najdete zde.