Odchod stáje Monte Negro

(www.dostihy.fitmin.cz)

Přestupem roku by se dala nazvat změna ve stáji čtyřnásobného vítěze Českého derby pana Jiřího Posáda, který koně své stáje Monte Negro, doposud připravované Radkem Holčákem, přesunul z Velkých Karlovic do jiných tréninkových centrál. Změna se týká i letošního vítěze Českého derby Pacific Hilla, který se přestěhoval do Lysé nad Labem k Tomáši Váňovi, zatímco Play of Jape, King Heart, Intisari a Kifaaya přešli k Radimu Bodlákovi.
Jeden příběh končí, jiný začíná,“ uvedl pro naše stránky na konto změny Jiří Posád. „Kdysi jsem se rozhodl mít koně u Holčáků, teď jsem se rozhodl je mít jinde, víc nemám co bych k tomu dodal.
 
Ze spolupráce stáje Monte Negro s Radkem Holčákem vzešlo vedle letošního triumfu v Českém derby i vítězství v derby v roce 2014 s Cheeky Chappie, dále například triumf Intisariho ve Velké ceně Slovenska (Gd3) či Ceně prezidenta (I.k.), Always on Sunday v EJC Long (L) nebo King Hearta v Gerschově memoriálu (L).
V překážkovém provozu bylo vrcholem dvě vítězství v Gran Corsa Siepi di Merano (Gd1) s Brog Deasem a Kifaayou, přičemž prvně jmenovaný získal v Itálii ještě další dvě Gd1 vítězství. 

Dalších úspěchů dosáhla stáj s koňmi trénovanými v Františkem Holčákem včetně dvou derby vítězů Kadynyho a Mister Aviation. K dnešnímu dni získala stáj Monte Negro, jejíž koně byli dosud výlučně připravováni ve Velkých Karlovicích, 53 vítězství a na dotacích vydělala 16,4 miliónu korun. (miv)