Po vítězném derby vítězná grupa v Itálii

Vítězná vlna je v plném produ a tak jsme si zásluhou Stukeho – odchovance majitele pana Kochana přivezli z víkendového italského Merana další velké vítězství. King Heart o vítězství přišel až u cílové podkovy kde byl poražen o třičtvrtě délky. Flower of Love dokončila na 6 místě, Kifaaya hned za ní a Lasspour po dvou chybách vyklopil svého jezdce.

(zdroj: www.dostihy.fitmin.cz)
V hlavním dostihu Premio 11. Gran Corsa Siepi d’Italia – Aimo Immobilien (Gd-1, 5+, siepi, 4000 m, 60.000 euro) startovalo devět koní, ze kterých šest přijelo z českých tréninkových středisek. Vítězství z loňského roku obhajoval Champ de Bataille (Dream Well) s Janem Kratochvílem v sedle. Tempo dostihu podle očekávání dlouho udával Dangerous Gleam (Generous) s Niklasem Lovénem sledovaný stájovým kolegou obhájce vítězství Pitonem des Neiges (Buck´s Boum), kterého vedl Dominik Pastuszka. Trenér Radek Holčák poslal do dostihu dokonce trojici koní a z nich jako jediný udržoval kontakt s čelem dostihu Stuke (Jukebox Jury) s Janem Faltejskem v sedle. V posledním oblouku na stále vedoucího Dangerous Gleama dotírali kromě Piton des Neiges také Champ de Bataille a Stuke, který už poslední překážku skočil na první pozici a tu již nepustil. Třetí velké vítězství na italské dráze získal Stuke o necelé tři délky před bojující dvojicí Live Your Life (Turati) – Champ de Bataille, ze které byl nakonec o krátkou hlavu dříve v cíli favorizovaný italský zástupce. Na tabuli se ještě dostal čtvrtý Dangerous Gleam a pátý Piton des Neiges. Loni v dostihu druhá Flower Of Love (Poet´s Voice) s Markem Stromským skončila na šesté příčce, před tréninkovým kolegou Kifaayou (Intikhab), kterého vedl Lukáš Matuský.
Záznam Premio 11. Gran Corsa Siepi d’Italia 

stukevitez

Stuke

Poté přišla na řadu první ze šesti velkých překážkových zkoušek celého mítinku, Premio Criterium di Primavera (Gd-2, 4l., siepi, 3500 m, 50.050 euro, záznam). V něm potkala smůla na druhém místě se dobře do poloviny dostihu držící klisnu Quick Beauty (Sinndar) s Janem Kratochvílem a také Shenta (No Risk At All) s Andrewem Glassonburym, kteří měli v dostihu pád. Dostih odvodil favorizovaný zástupce stáje Monte Negro King Heart (Nathaniel) s Markem Stromským v sedle, které ale pár metrů před cílem minul žokej Jan Faltejsek v sedle Edidinda (Planteur) trenéra Maceliho, který je nakonec porazil o třičtrvtě délky.

IMG_6818_2048

King Heart