Šampion Brog Deas ukončil kariéru a odešel do penze

Trojnásobný grupový vítěz, dále vítěz Zlatého poháru a několika dalších dostihů – sympatický hnědák Brog Deas, ukončil dostihovou kariéru a včera byl převezen kousek od naší tréninkové centrály za svým tréninkovým parťákem (na podzim 2018 také již penzionovaným) Always on Sundayem. Nadále tak můžou společně vzpomínat na své hvězdné úspěchy na dostihové dráze, na trenéra, jejich jezdce i ošetřovatele, fanoušky a možná si vě výběhu budou někdy dokazovat kdo je na tom stále ještě líp ;-)

Brog Deas reprezentující stáj Monte Negro patřil k naší nejlepší špičce překážkových koní. Jako pětiletý porazil vynikajícího Gejzira v Pardubicích ve Zlatém poháru a následně se vydal cestou italských dostihů, kde slavil další úspěchy a to když se mu podařilo třikrát zvítězit v Gd-1 (ž.Faltejsek, ž.Matuský). Pak přišla operace přední nohy, vynechaná sezona a návrat třetím místem v Pardubicích s ž.Matuským. Následně se také v loňském roce vrátil na pomyslný italský trůn, když hned v prvním dostihu v Meranu zvítězil pod vedením svého pracovní jezdce Adama Čmiela, ten bude taky navždy zapsaný jako jeho poslední vítězný jezdec nejen v Itálii. Následné starty totiž  ve dvou Gd-1 pod vedením jezdců ž.Bartoše a ž.Faltejska dokončil na třetích místech a jednom druhém. Bilance italských startů je tímto naprosto úctyhodná a pokud vezmeme v potaz jak skvěle se dokázal vrátit po zdravotní pauze je to opravdu neobyčejný a tvrdý srdcař.

Brog Deas z celkových 25 startů zvítězil 7x, více než 8x se umístil a vydělal 3.841.067 Kč.

I proto se trenér Radek Holčák a jeho majitel Jiří Posád společně rozhodli, že už není potřeba něco dokazovat a zachovat mu hrdý a důstojný odchod do důchodu bez nějakých větších zdravotních komplikací.

“Broček“ jak jsme mu s oblibou říkali ve stáji, byl jako parťák opravdu profesionál a kamarád. Na ošetřování nejlepší spolupracovník a pohodář a v tréninku stoprocetní profík, který věděl kdy je potřeba zapnout motory a kdy je pošetřit. Ne nadarmo na něm díky jeho povaze každý rád jezdil.

Video:
Podívejte se, jak spolupráci s Bročkem popisovala v sezoně 2014 jeho ošetřovatelka a jezdkyně Adriana Chrástecká:

 

Tak Bročku přejeme Ti hlavně ať zdraví nadále slouží, plno zelených pastvin a lebedy, kterou si zasloužíš mnohonásobně a děkujeme Ti za skvělou spolupráci. Novým majitelům přejeme, ať dělá stále jen radost, tak jako nám. A děkujeme panu majiteli Posádovi za důvěru, že nám svěřil do péče tak skvělého koně.

Video: Vítězství v GRAN CORSA SIEPI DI MERANO 2016 (GD-1)

VIDEO NAJDETE ZDE

Video: Vítězství PREMIO SALTUSIO MERANO – 2018

Video: Vítězství ZLATÝ POHÁR PARDUBICE 2014

 

brocek

vítězství v Premio Saltusio s Adamem Čmielem

Brog Deas

Brog Deas

brogdeas_merano

Brog Deas - Gran Siepi di Merano - foto: Press Arigossi

Brog Deas – Gran Siepi di Merano – foto: Press Arigossi

Brog Deas

Brog Deas

© FOTO PRESS ARIGOSSI 2016

vítězství s ž.Matuským – Merano

Brog Deas

Brog Deas

180217_1_248

zima 2018

180217_1_270

zima 2018