Foto: Stovky návštěvníků si nenechaly ujít Den otevřených stájí, děkujeme!

Druhý ročník Dne otevřených stájí Valencio se vydařil na jedničku! Naše tréninkové zázemí, stáje a dostihové šampiony si přišlo prohlédnout několik stovek návštěvníků, někteří dokonce přijeli až z Čech! Děkujeme za velký zájem a podporu, moc nás to těší!

191102_1_ (147)_Denotevrenychstaji2019 191102_1_ (12)_Denotevrenychstaji2019 „Jsem nadšený, že přišlo tolik zájemců a příznivců, stáje byly úplně plné. Bylo tu více lidí než loni, kdy jsme akci dělali poprvé.“ říká trenér Radek Holčák.

„Chtěli jsme všem ukázat, že trénink koní není jen o těch pár minutách dostihu, ale především o celoroční dlouhodobé práci. Proto jsme vedle prohlídky stájí a představení našich úspěšných koníků připravili několik stanovišť, kde se zájemci dozvěděli více také o naší zemědělské technice, o vybavení pro žokeje i tréninkového jezdce, ukázali jsme přepravu koní na dostihy. Letos jsme premiérově vozili děti i rodiče na krásném spřežení od Petra Frydrycha mladšího, promítali jsme fotky z tréninku a soutěžilo se o pěkné ceny z naší kolekce sportovního oblečení,“ dodává mladší z dvojice velkokarlovických dostihových trenérů.

191102_1_ (84)_Denotevrenychstaji2019


František Holčák se podepisoval jako rocková hvězda :)

František Holčák, v jehož tréninkovém areálu se celá akce konala, provázel zájemce po skupinkách stájemi a později se přesunul na představení šampionů sezony a autogramiádu knihy 50 let dostihového sportu ve Velkých Karlovicích.

191102_1_ (30)_Denotevrenychstaji2019


Přehlídka dostihových šampionů sezony 2019

191102_1_ (183)_Denotevrenychstaji2019Představení a přehlídky dostihových šampionů se s mikrofonem ujal Radek Holčák. „Letošní sezona byla opět velmi vydařená, v naší ‚horní‘ centrále jsme vyhráli České derby nebo velké grupové dostihy v Itálii. A tátovi se podařil například nádherný výsledek s Arcturusem ze stáje Meridian, protože na Slovensku zvítězili ve všech třech největších rovinových dostizích včetně Derby a získali tak prestižní Trojkorunu, což se v rámci slovenského turfu povedlo teprve podruhé v historii. Je to tátova už čtvrtá Trojkoruna. Proto jsme samozřejmě Arcturuse předvedli divákům na našem tréninkovém oválu.

191102_1_ (197)_Denotevrenychstaji2019My jsme sem zase přivezli ukázat Hegnuse, který vyhrál kvalifikaci a patřil k favoritům Velké pardubické, ale nakonec jsme ho letos raději kvůli drobnému zdravotnímu problému odhlásili, zdraví naších koníčků je přednější. No a představili se i bombarďáci jako Mr. Right, Darkolva a další,“ popisuje trenér.

foto_r_dos_oc

foto_r_dos_oc5


Zapojili se členové týmu i slovenští žokejové

foto_r_dos_oc2Do programu se aktivně zapojili mnozí členové týmu Valencio a nechyběli ani přední čeští a slovenští žokejové, jako letošní derby vítěz a držitel Trojkoruny Zdenko Šmida, a vítěz prestižních italských dostihů Lukáš Matuský, které vyzpovídal moderátor celého dne Ondřej Carda.

O své práci a vystaveném jezdeckém vybavení a pomůckách mluvily také pracovní jezdkyně a ošetřovatelka Jana Čotková nebo zkušená žokejka Zuzka „Kokyna“ Vokálková.

Se svými zážitky z kariéry se svěřil žokej Kamil Píchal, rozhovoru se nevyhnul ani překážkový jezdec a mistr volantu Adam Čmiel. O zemědělské technice i dlouhých jízdách do Itálie na dostihy povídal Františkův bratr Jožka.

Samozřejmě nesměly chybět ani valašské frgály, drobné občerstvení a lahodná slivovička na zahřátí :)

191102_1_ (174)_Denotevrenychstaji2019


Soutěžilo se o trička, čepice i bundu Valencio

191102_1_ (291)_Denotevrenychstaji2019Na závěr jsme předali ceny vítězům vědomostní soutěže.

Několik šťastlivců si odneslo bundu Valencio, trička, čepice s naším logem a také knihu o Františku Holčákovi a koních ve Velkých Karlovicích.

 


Byli jste skvělí, moc děkujeme!

A jak hodnotí bezmála tříhodinový program Radek Holčák? Podívejte se:

 


FOTOGALERIE