Stuke vítězem Gd2, Intisari vítězem roviny a další umístění v Meranu

Velmi úspěšný italský víkend čekal naši výpravu z valašských kopců v Meranu 29. a 30.9.2018.

(www.dostihy.fitmin.cz - zdroj)
Excelentní výkon podal v Premio Corsa Siepi dei 4 anni (pp Gd2, 3500 m, 44.000 €, záznam) český odchovanec z chovu K-K Metal, a.s. STUKE (Jukebox Jury – Stigma, House), který s Janem Faltejskem v sedle odvodil většinu dostihu, v posledním oblouku od něj převzal vedení domácí Live Your Life (Turati), ale svěřenec Radka Holčáka v cílové rovině znovu zapnul a vybojoval dvoudélkové vítězství. Úspěch stáje a chovu K-K Metal a.s. doplnila čtvrtá v cíli Dajuka (Jukebox Jury), pátý skončil Gryffichop (Soave) Lokotransu. 

Blízko k vítězství měl i další kůň z lotu Radka Holčáka tříletý King Heart (Nathaniel) stáje Monte Negro, který po třetím místě v Premio Ettore Tagliabue (Gd3) před 3 týdny dnes stanul na startu Gran Criteria d’Autunno (pp Gd1, 3, 3300 m, 77.000 €, záznam). Marek Stromský jej hned po startu poslal do vedení, a účastník letošního Českého derby se na čele držel většinu dostihu, v závěru vedení převzal Leonardo da Vinci, přes kterého se King Heart sice v cílové rovině ještě dostal, ale na útok francouzské ATHENA DU BERLAIS (Martaline) už odpověď nenašel a po boji jí o 1/2 délky podlehl. Další čeští zástupci Linovsky (Estejo) a Starman (Manduro) skončili na šestém a sedmém místě. 

Čeští zástupci startovali i v trojici rámcových dostihů. Úvodní rovinová Premio Kurt Goldegg (cond, 3000 m, 14.000 €, záznam) se stala českou záležitostí, když šestiletý valach v péči Radka Holčáka INTISARI (Intikhab) stáje Monte Negro stylem start-cíl jistě pod Albertem del Carrassim jistě vyhrál a český úspěch jistil defenzivně odjetý Bonys (Intense Focus), jehož jezdec Alberto Berton si nechal Intisariho příliš utéct a v závěru jen zkracoval náskok. 

První den galamítinku v sobotu 29.10.2018 v Meranu se českým zástupcům dařilo výtečně. Dokázali vyhrát všechny čtyři překážkové dostihy včetně vrcholu odpoledne, 64. Gran Corsa Siepi di Merano (Gd-1, 5+, siepi, 4000 m, 70.000 euro, záznam). Výbornou koncovkou se v něm prosadil zástupce stáje Dr. Charvát Aztek (Moonjaz) připravovaný Tomášem Váňou a výborně odjetý ž. Jiřím Kouskem. Ten v malém poli postupně posouval ryzáka dopředu a v cílové rovině jeho silnému finiši neodolal nejen dlouho vedoucí a nakonec třetí Brog Deas (Arakan), vítěz ročníku 2016 vedený Janem Faltejskem, ale ani loni druhý Francouz Taupin Rochelais (Al Namix), který nakonec zaostal za vítězným českým odchovancem o jeden a třičtvrtě délky. 

bty

Intisari

bty

Stuke a Dajuka