V Itálii vítězství v GR 2 a 3 umístění

Ze sobotního italského Merana, kde se naši svěřenci účastnili grupových překážkových siepi dostihů, jsme si dovezli z grupa 2 jedno vítězství, které zajistil skoro start cíl Stuke. Za ním na druhém místě pěkným koncem docválala stájová reprezentantka K-K metal a.s. Dajuka.  V grupa 1 si pak Flower Of Love(ž.Stromský) ze stáje Březová vybojovala druhé místo a favorizovaný Brog Deas(ž.Bartoš) stáje Monte Negro dokončil nakonec na třetím místě.

Fotogalerie:
Stuke, Dajuka
Brog Deas, Flower Of Love

(Zdroj www.dostihy.fitmin.cz)
Jednoznačnou záležitostí svěřenců trenéra Radka Holčáka a zástupců stáje a chovu inženýra Kochana se stal první grupový dostih mítinku, Premio Criterium Di Primavera (Gd-2, 4l., siepi, 3000 m, 40.400 euro, záznam) pro čtyřleté koně. Dostih po taktice start – cíl totiž ovládl Stuke (Jukebox Jury) dirigovaný Janem Faltejskem před Dajukou (Jukebox Jury) s Markem Stromským. Bělka podstatnou část trati cválala na konci pole, ale v poslední čtvrtině dostihu se posunula dopředu a získala výborné druhé místo, pět délek za suverénním stájovým kolegou. Dalších pět délek zpět doběhl Solar Walker (Permesso). Velmi dobře si při svém prvním překážkovém startu v Itálii počínala Celeste (Ryan), která pod taktovkou Sertashe Ferhanova v poslední fázi dostihu vybojovala čtvrté místo, 15 délek za vítězem. Dvojice Haruza (Sir Prancealtot) a Marek Novák dokončila dostih na posledním sedmém místě, zatímco favorizovaný domácí Live Your Life (Turati) měl pád. 

Po škrtnutí dvou koní včetně Bukhariho (Dalakhani) čelil obhájkyni loňské prvenství, slovenské Meny Bay (Footstepsinthesand) a české přesile v Premio 10. Gran Steeple – Chase d´Italia (Gd-1, 5+, siepi, 4000 m, 54.000 euro, záznam) pouze Raffaele Romano se svým Chateaudemalmaison (War Front), ale toho nakonec v průběhu dostihu zastavil. Diktování tempa se chopila Meny Bay a Jan Faltejsek, ale v polovině dostihu je vystřídal na čele favorit dostihu Brog Deas (Arakan) poprvé vedený Josefem Bartošem. Ten ještě na první pozici skočil poslední překážku, ale podél bariéry měl silný finiš jeden ze tří zástupců Scuderia Aichner na startu Champ De Bataille (Dream Well), kterého dovedl Josef Váňa ml. k prvenství o více než délku před rovněž výtečně běžící Flower of Love (Poet´s Voice) s Markem Stromským v sedle. Svěřenkyně Radka Holčáka dokázala svého tréninkové kolegu Brog Dease odsunout o půl délky na třetí místo. Čtvrtý dokončil dostih Notti Magiche (Montjeu) s Janem Kratochvílem před slovenskou Meny Bay. Poslední šesté místo zbylo v cíli na Treizor du Pilori (Axxos) a Jiřího Kouska. (mze)

dajukavit

Dajuka uprostřed

brogdeas3

Brod Deas

Flower Of Love

Flower Of Love